Doprava zadarmo pri nákupe nad 35,-€
Vypredané Arabica

Doppio Honduras El Pinal 220g

Pridajte názor

Vyvážená s plným telom, chuť čokolády, orieškov a sliviek. Limitovaná edícia kávy Doppio Honduras El Pinal, pochádza z oblasti Ocotepeque v Hondurase. Región sa rozkladá na území vyhasnutej sopky a tamojšia pôda dodáva pestovaným kávam nezameniteľnú chuť a arómu. Kávu sme doviezli zo združenia farmárov s názvom Cafesmo a je to naša limitovaná novinka, pre všetkých milovníkov menej kyslých prémiových káv.

📦 Balenie zrnkovej kávy
Cena
8.90€
  • Doprava zdarma nad 35€.
  • Doručenie zdarma v Žiline a v okolí (do 5km).
  • Osobný odber zdarma v našich prevádzkach Doppio.

Všetky informácie o doprave nájdete v sekcií Dodanie tovaru.

  • Popis

Chuťové zloženie

čokoláda, oriešky, slivky

stredné praženie

Arabica

Detaily kávy
Horkosť 40%
Kyslosť 20%
Kréma 50%
Odporúčané mletie stredné
Kofeín Áno
Typ kávy Arabica
Odroda Caturra, Parainema, Pacas
Metóda spracovania plne premytá
Cupping score 84.25
Váha 220g
Značka Doppio
Pôvod Honduras
Región Ocotepeque
Farma Cafesmo
Poloha 1500 - 1700 n.m.
  • Recenzie

Hodnotenie
Žiadne hodnotenie

Príbeh kávy

Opatrne kultivovaná skupinou 15 farmárov a ich rodín, ktorí žíjú v najvyšších a najodľahlejších oblastiach vyhasnutého vulkánu Ocotepeque. Alexy, Arling a Benjamin Rivera su niektorí z pár mien týchto farmárov. V oblasti El Pinal, všetci pracujú spoločne, starajú sa o seba, svoje rodiny a deti a spolu sformovali úzku skupinu zanietených farmárov. Každý má svoju 'fincu', čiže kávovú plantáž, kde pripravujú svoje jedinečné micro-loty, ale zároveň sa spájajú aby ponúkli spoločne kávy, ktoré majú svoj nezameniteľný pôvod.

Spracovanie

Každý farmár zbiera svoju vlastnú kávu ručne na svojej plantáže. Následne farmári spoja jednotlivé odrody kávových čerešní do spoločného blendu, ktorý sa premyje a zbaví šupiek vo vodnom mlyne. Farmári majú svoj priestor na sušenie, ale zrná El Pinal sa sušia všetky spoločne v spracovateľskom závode Cafesmo. Tam sú následne zrná kvalitatívne ohodnotené a odvážené. V momente, keď sú zrná usušené do 11% pôvodnej vlhkosti, pripravia sa na export. Všetky kávové plantáže majú certifikáciu ako organicky pestované a Fair Trade.

Pôvod kávy

Honduras

Naša káva Doppio Honduras obsahuje 100% arabicu pestovanú v regióne Ocotepeque, v nadmorskej výške 1500 - 1700m nad morom.

Pražiareň

Banská Bystrica

Kávové zrnká Doppio sú pražené na Slovensku, v banskobystrickej pražiarni u pána Cibuľu. Vďaka jeho dlhoročným skúsenostiam má naša káva Doppio Amore neustále vysokú kvalitu a nezameniteľnú chuť.