Doprava zadarmo pri nákupe nad 35,-€
Dostupné Výberová káva

Rwanda Rugori Gasharu 500g

Pridajte názor

Spoznajte Rwandu Rugori prostredníctvom chute čerešní, višní, amaretta, sladkých cukríkov a citrusov. Pestovaná miestnymi ženami, ktoré jej dali názov Rugori - Ženský kvet. Táto káva je skvelou voľbou pre milovníkov komplexných káv, ktorým chute dodáva spracovanie anaeróbnou fermentáciou.

📦 Balenie zrnkovej kávy
🌱 Zelená káva
Cena
22.00€
  • Doprava zdarma nad 35€.
  • Doručenie zdarma v Žiline a v okolí (do 5km).
  • Osobný odber zdarma v našich prevádzkach Doppio.

Všetky informácie o doprave nájdete v sekcií Dodanie tovaru.

  • Popis

Chuťové zloženie

čerešne, višne, amaretto, sladké cukríky

stredné praženie

Výberová káva

Informácie o káve
Káva Rwanda Rugori je 100% arabica a spracovaná anaeróbnou fermentáciou. Odroda je bourbon, ktorá je známa svojou výnimočnou kvalitou. Káva sa pestuje v oblasti Nyamasheke a spracováva na stanici Gasharu. Ide o experimentálnu várku, ktorú vypestovali a vyzbierali výhradne ženy z miestnych komunít. Podľa skóre zo SCA dosahuje hodnotu 86,5 bodov. V káve možno nájsť komplexné chuťové tóny, ako sú červené ovocie, višne, čerešne, amaretto, pomaranč, sladké cukríky, zelený čaj a jemné kvetové chute.
Detaily kávy
Kofeín Áno
Typ kávy Výberová káva
Odroda Bourbon
Obdobie zberu Február/22 - August/22
Metóda spracovania anaeróbna fermentácia
Cupping score 86.5
Váha 500g
Značka Doppio
Pôvod Rwanda
Región Nyamasheke
Farma Gasharu CWS
Poloha 1600 - 2100 mnm n.m.
  • Recenzie

Hodnotenie
Žiadne hodnotenie

Príbeh kávy

Káva je výhradne pestovaná a zbieraná ženami. Názov Urugori “Ženská koruna” je koruna, ktorú dostanú ženy v Rwande po prvom dieťati ako symbol materstva. Ide o znak rešpektu a ohodnotenia ich prínosu pre spoločnosť. Spoločnosť Gasharu podporuje ženy dlhodobo a sú zastúpené viac ako 70% v celej spracovateľskej stanici.

Spracovanie

Káva Rwanda Rugori sa spracováva dvojitou metódou fermentácie a premytia. Plody sú najskôr zbavené dužiny a fermentované v nádrži po dobu 12 hodín. Následne sa zrná vyberú, premyjú a znova uložia do fermentačných nádob na dobu 8 hodín.

Pôvod kávy

Rwanda

Káva Rwanda Rugori pochádza z Nyamasheke v Západnej Rwande, kde ju spracovávajú na farme Gasharu CWS. Rastliny kávy sa pestujú v nadmorskej výške od 1600 do 2100 metrov nad morom, kde sa vďaka vhodnému podnebiu, ročným zrážkam 1300-1400mm a kyslej pôde získava charakteristická chuť a aroma.