Náš príbeh

#2xTAKDOBRA

Káva Doppio, je žilinská značka kávy, ktorú budujeme už od roku 2017. Za ten čas sme si prešli vývojom a vybudovali sme miesta, pri ktorých sa ľudia ľahko nájdu.

A kým čakáte na svoju rodinu, kamarátov alebo známych v Auparku alebo na Železničnej stanici, s kávou Doppio vám to ubehne rýchlejšie.

Doppio Coffee & Shop

Náš koncept ponúka sortiment pre zákazníkov, ktorí majú naponáhlo, ale radi si vychutnajú niečo lahodné a prémiové. Preto máme aj exkluzívne druhy kávy od rôznych pražiarov, výber anglických čajov, bezlepkové a BIO produkty, pečivo a koláče od lokálnych výrobcov.

Vytvorili sme nové partnerstvá s lokálnymi slovenskými a českými pražiarňami a rozšírili ponuku o pestré spektrum zrnkových káv z rôznych oblastí sveta. Koncept to-go posilňuje naša ponuka hrnčekov na nápoje so zameraním na ekológiu, udržateľnosť a špičkový dizajn.

Zrod konceptu Doppio

Kaviareň Il Doppio vznikla na konci roka 2017, keď sme prevzali opustený priestor v podchode Železničnej stanice v Žiline. Prvé otvorenie nás čakalo na jar, 1.4.2018.

Už od začiatku sme vedeli, že budeme vám, naším zákazníkom ponúkať lahodnú kávu, ktorá vám spríjemní cestovanie vlakom. Preto sme sa rozhodli spojiť s pražiarňou Cipolla Caffé, ktorá pre nás praží tie najlepšie zrnká z celého sveta.

2023

Zakúpenie pražičky Everroast 5kg

V novembri našu rodinú pražiareň doplnila nová pražička a zvýšili sme produkciu na +250kg vlastnej praženej kávy mesačne.

2023

Otvárame pražiareň

Vo Višňovom pri Žiline sme otvorili malú pražiareň. Zrodili sa naše prvé dve kávové zmesi Dolce Vita (Sladký život) a Armonia (Harmónia).

2023

SCA Coffee Roasting Intermediate

Jún 2023 sme absolvovali profesionálnu SCA certifikáciu v pražení kávy v talianskom Trieste v Imperator Bloom Coffee School.

2023

Zakúpenie pražičky Toper TKMSX-1

Naše prvé experimentovanie s pražením kávy. V spolupráci s Algrano sme začali pražiť výberové kávy z rôznych oblastí sveta.

2022

Dovoz kávy z plantáži

Do portfólia našich káv pribudli aj výberové kávy priamo od farmárov. Našou prvou bol Honduras, ktorého obal nadizajnoval žilinský umelec Bones 4Kox.

2021

Nová prevádzka Aupark Žilina

2. júla sme otvorili našu druhú kaviareň v Auparku v Žiline. Sústredili sme sa viac na predaj balených zrnkových káv a našich exkluzívnych produktov.

2020

Covid-19

Zvládli sme to! Vďaka vám, našim zákazníkom, že ste nás v ťažkých chvíľach podržali.

2019

Účasť na akciách

Náš stánok Doppio navštívil niekoľko akcií v Žilinskom kraji, napr. Deň otvorených dverí, Budatínske hradovánky, Festival Slnečné skaly a ďalšie.

2018

Otvorenie prvej prevádzky Doppio ŽSR

1. Apríla sme otvorili našu prvú kaviareň v podchode stanice ŽSR v Žiline. Prví zákazníci môžu ochutnať našu kávu Doppio Amore.

2017

Vznik našej myšlienky

Našu spoločnosť sme založili na konci roka 2017. Začali sme s prípravou otvorenia našej prvej kaviarne na ŽSR.