Našľahaná pena ako z kaviarne.. ako na to?

Našľahaná pena ako z kaviarne.. ako na to?

Nie u každého doma nájdeme kávovar s možnosťou napeňovania mlieka a keďže nadýchaná pena je korunou kávy, vytvoriť sa dá aj v domácich podmienkach veľmi jednoducho. A my Vám povieme ako!

French press

Na napenenie mlieka pomocou french pressu nepotrebujete nič, iba french press a teplé mlieko. Najideálnejšia teplota mlieka je medzi 60 až 70 stupňov Celzia. Nalejte mlieko do nádobky a pumpujte sitkom kým sa nevytvorí zamatová pena.

Špirálkový napeňovač mlieka na batérie

Zahrejte si mlieko. Ponorte svoj špirálkový napeňovač do mlieka a zapnite. Šľahajte a vytvorte pekný vír mlieka, až kým dosiahnete penu podľa vašich predstáv.

Elektrický napeňovač mlieka

Mlieko nemusíte vopred ohrievať. Môžete použiť menej mlieka ako pri iných metódach a ľahko ním napeníte aj rastlinné mlieko a mlieko s nižším obsahom tuku. Je to najrýchlejšie a najjednoduchšie riešenie, ktoré je síce o niečo drahšie, no oplatí sa doň investovať. Celá príprava zaberie cca 20 sekúnd.

 

Pamätajte, že kvalita mlieka a jeho teplota majú veľký vplyv na konečný výsledok. Experimentujte s rôznymi druhmi mlieka (za nás odporúčame čerstvé plnotučné mlieko) a technikami, kým nenájdete tú správnu kombináciu pre váš obľúbený kávový nápoj. S trochou cviku budete mať dokonalú mliečnu penu každý raz. Teraz už môžete začať svoju kávovú majstrovskú šou doma!

Späť na blog

Pridať komentár

Upozorňujeme, že komentáre musia byť pred publikovaním schválené.